Plavecký oddíl Rejnok

Provozuje SZMH jako svoji doplňkovou činnost na základě čl. 6 Zřizovací listiny s účinností od 1.1.2006. Oddíl funguje na základě svých Stanov a platných směrnic, jeho hlavním úkolem je poskytovat přípravný a základní plavecký trénink pro plavce žákovského věku.

info
Statutární orgán Petr Rücker
Trenéři Michal Křivohlávek, Aleš Hlaváček
Hospodář Miroslava Tomášková
Počet členů 15

Rozvrh (mimo školní prázdniny)

den čas
pondělí 16.30 – 18.00
středa 16.30 – 18.00
pátek 16.30 – 17.30

od 12.9. 2022 – začátek tréninků

Aktuálně:

Krajský přebor žactva, juniorů a dospělých, 4. – 5. 6. Česká Třebová
Václav Němeček vyplaval pro Rejnok dvě druhá místa a zároveň byl členem štafety, která doplavala taktéž druhá.

 

 

KP plavců se v bazénu v České Třebové zúčastnilo celkem 22 oddílů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Oddíl Rejnok Hořice reprezentovalo 9 plavkyň a plavců – Sophie Paloušová, Pavlína Karešová, Kamila Voňková, Barbora Šafaříková, Kateřina Tunegová, Aleš Hlaváček, Michal Křivohlávek, Jiří Němeček a Václav Němeček.  Celkem se naši představili v 8 individuálních disciplínách a ve 4 štafetách. Kromě čerstvé maturantky Kateřiny Tunegové se všichni postavili na start  50 m volný způsob, tam nejlepšího výsledku 7. místem dosáhl trenér oddílu Aleš Hlaváček. Naopak v disciplíně 100 m znak startovala naše jediná zástupkyně Sophie Paloušová, která obsadila 12. místo.

Z hořických závodnic a závodníků se nejvíce dařilo Vaškovi Němečkovi. V individuálních disciplínách dokázal hned 2x vybojovat druhé místo, a to na 100 m motýlek a 400 m volný způsob. Další druhé místo získal ve štafetě 4 x 50 m volný způsob. Štafeta ve složení Jiří a Václav Němečkovi ,  Aleš Hlaváček a Michal Křivohlávek nestačili pouze na vítěznou Litomyšl. Dívčí štafeta dohmátla na 4 x 50 m volný způsob sedmá a na 4 x 50 m polohový závod osmá. Sedmé místo přidala ve stejné disciplíně ještě štafeta MIX.

Hořičtí plavci po pauze opět závodili. Krajské přebory ve znamení premiér. Jak si naši vedli?

Krajské přebory v Trutnově
Po dlouhé covidové odmlce se členové oddílu Rejnok Hořice opět zúčastnili plaveckých závodů. O víkendu 20. a 21. listopadu se mladí plavci vydali do Trutnova, kde je čekaly Krajské přebory východních Čech.
Hořický plavecký oddíl Rejnok se vůbec poprvé na závodech představil pod vedením trenérů Michala Křivohlávka a Báry Koudelkové. A premiéru ve své historii si navíc odbyl i ve štafetě. Hořičtí plavci totiž úspěšně absolvovali polohový závod na 4×50 m volným způsobem, a to ve složení Marie Karbanová, Barbora Šafaříková, Sophia Paloušová a Laura Paloušová.
V individuálních disciplínách se naši plavci ukázali na 100 m prsa, kde Barbora Šafaříková obsadila třinácté a Václav Němeček devatenácté místo. Větší účast zaznamenali plavci na 100 m polohový závod, kde se nejlépe dařilo dvojici Marie Karbanová a Sophie Paloušová – obě skončily desáté. Sedmnácté místo si dále vyplavala Barbora Šafaříková, dvacáté Kateřina Němečková a pozice ve třetí desítce obsadili Václav Němeček, Kateřina Tunegová a Laura Paloušová.
Všech sedm účastníků plavalo 50 m volný způsob, přičemž nejlepšího umístění dosáhla sedmým místem Marie Karbanová. Obě Kateřiny, Sophie, Barbora a Václav se vešli do druhé desítky.
Na dvojnásobné trati zaplavala nejlépe Sophie, která skončila desátá. Ve svých věkových kategoriích pak Václav, Barbora a Kateřina Němečková obsadili 14., 15. a 16. místo. Jako jednadvacátá dokončila závod Laura Paloušová.
Díky patří trenérům za přípravu plavců v době různě omezených možností tréninků a všem členům za sportovní výkony a přispění ke kamarádské atmosféře celého oddílu.

Plaveckou sezónu 2022 zahájili Rejnoci tradičně v Trutnově Pohárem Jiráskova kraje a Podkrkonoší. Většina zaznamenala zlepšení svých výkonů!

 

V sobotu 26.2. zahájila letošní závodní sezónu šestice našich dívek a nevedla si vůbec špatně. Děvčata startovala ve čtyřech disciplínách – 100 m prsa, 50 m motýlek, 50 m volný způsob a 100 m polohový závod. Pravidelný zimní trénink byl na výkonnosti znát a to je moc dobře. Nejlépe se dařilo Sophii Paloušové, která získala ve svých třech disciplínách 2., 3. a 4. místo ! Jen těsně pod bednou na 4. a 5. místě skončila Barbora Šafaříková. Ve dvou disciplínách startovala i Pavlína Karešová (6. a 9. místo) a Kamila Voňková (7. a 10. místo). Největší obsazení jsme měli na 50 m volný způsob, kde ještě Kateřina Tunegová přidala 11. a Laura Paloušová 12. místo. Naši celkovou účast ještě bohužel ovlivnily dobíhající jarní prázdniny a s tím spojená absence dynastie Němečkových.

Podrobné výsledky z plaveckých závodů jsou k dispozici na stránkách www.czechswimming.cz v odkazu Termínová listina

Hořická vlnka

Pod názvem Hořická vlnka uspořádal Sportstyl Hradec Králové v hořickém bazéně dva plavecké závody pro děti a mládež, a to 8. a 14. dubna.
Hořická_vlnka_2022 (1)

Plavce z Hradce Králové, Jičína , Nové Paky a Vysokého Mýta pochopitelně doplnili domácí Rejnoci. V obou termínech se jednalo o povedenou akci s omezeným počtem účastníků z důvodu prostorových kapacit bazénu.
Odkazy na stránky závodů včetně výsledků:

https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7505

https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7539

 

 

Galerie