Provozuje SZMH jako svoji doplňkovou činnost na základě čl. 6 Zřizovací listiny s účinností od 1.1.2006. Oddíl funguje na základě svých Stanov a platných směrnic, jeho hlavním úkolem je poskytovat přípravný a základní plavecký trénink pro plavce žákovského věku.

pondělí 16.30 – 18.00
středa 16.30 – 18.00
pátek 16.30 – 17.30

Aktuálně:

Plaveckou sezónu 2022 zahájili Rejnoci tradičně v Trutnově Pohárem Jiráskova kraje a Podkrkonoší. Většina zaznamenala zlepšení svých výkonů!

V sobotu 26.2. zahájila letošní závodní sezónu šestice našich dívek a nevedla si vůbec špatně. Děvčata startovala ve čtyřech disciplínách – 100 m prsa, 50 m motýlek, 50 m volný způsob a 100 m polohový závod. Pravidelný zimní trénink byl na výkonnosti znát a to je moc dobře. Nejlépe se dařilo Sophii Paloušové, která získala ve svých třech disciplínách 2., 3. a 4. místo ! Jen těsně pod bednou na 4. a 5. místě skončila Barbora Šafaříková. Ve dvou disciplínách startovala i Pavlína Karešová (6. a 9. místo) a Kamila Voňková (7. a 10. místo). Největší obsazení jsme měli na 50 m volný způsob, kde ještě Kateřina Tunegová přidala 11. a Laura Paloušová 12. místo. Naši celkovou účast ještě bohužel ovlivnily dobíhající jarní prázdniny a s tím spojená absence dynastie Němečkových.

Podrobné výsledky z plaveckých závodů jsou k dispozici na stránkách www.czechswimming.cz v odkazu Termínová listina

Hořická vlnka

Pod názvem Hořická vlnka uspořádal Sportstyl Hradec Králové v hořickém bazéně dva plavecké závody pro děti a mládež, a to 8. a 14. dubna.
Hořická_vlnka_2022 (1)

Plavce z Hradce Králové, Jičína , Nové Paky a Vysokého Mýta pochopitelně doplnili domácí Rejnoci. V obou termínech se jednalo o povedenou akci s omezeným počtem účastníků z důvodu prostorových kapacit bazénu.
Odkazy na stránky závodů včetně výsledků:

V Náchodě proběhlo 22. 10. druhé kolo 23. ročníku Poháru Jiráskova kraje a Podkrkonoší.

Rejnok reprezentovalo devět plavců a plavkyň celkem v pěti disciplínách. Vítězství si z Náchoda odvezla Pavlína Karešová, a to na 100 m motýlek, kde doplavala v čase 1,19,49.
Pochvalu si určitě zaslouží Klárka Pourová, která vybojovala 4. místo na 50 m prsa.
Slibné časy Pavlíny, Marušky Karbanové a Báry Šafaříkové na 100 m volný způsob dávají šanci na dobrý výsledek i ve štafetě v následujících závodech.

Krajský přebor pro 12 leté a starší v Trutnově – 19. a 20. 11.

Přeboru kraje se zúčastnila výprava ve složení Pavlína Karešová, Marie Karbanová, Lucie Šafaříková, Kamila Voňková, Laura Paloušová, Sophie Paloušová, Václav a Jiří Němečkovi.
Nejobsazenější disciplína byla na 50 m volný způsob, do Top 10 se dostaly Maruška (6. místo) a Pavlína (8. místo). Na 100 a 200 m doplavala Maruška pátá a desátá a Pavlína osmá a devátá.  Rejnoci startovali dále na 100 m prsa, 100 m znak, 100 m motýlek, 100 m a 200 m polohový závod a 400 m volný způsob. Do Top 10 se vešla Pavlína i Maruška na 100 m polohový závod, Pavlína i na 100 m motýlek., Laura na 100 m znak a Vašek na 100 m prsa. Děvčata si zaplavala i dvě štafety, v kategorii žaček na 4 x 50 m volný způsob skončila štafeta pátá (necelé 2,5 vt. od bronzu) a na 4 x 50 m polohový závod šestá.