Plavecký oddíl Rejnok

Provozuje SZMH jako svoji doplňkovou činnost na základě čl. 6 Zřizovací listiny s účinností od 1.1.2006. Oddíl funguje na základě svých Stanov a platných směrnic, jeho hlavním úkolem je poskytovat přípravný a základní plavecký trénink pro plavce žákovského věku.

info
Předseda a trenér Mgr. Pavel Urban
Hospodář Miroslava Tomášková
Počet členů 23

Rozvrh – do 27.6. (prázdninová přestávka)

den čas
pondělí 16.30 – 18.00
středa 16.30 – 18.00
pátek 16.30 – 17.30

Mimo školní prázdniny a svátky

 Aktuálně

Členové oddílu zahájili již tradičně novou sezonu 1. kolem Poháru Jiráskova kraje a Podkrkonoší v Trutnově. V sobotu 17. 2. předvedli v trutnovském bazénu členové hořické výpravy řadu velmi kvalitních výkonů. Vítězství si dokázali odvézt Jáchym Nečesaný a Sophie Paloušová, oba v disciplíně 50 m motýlek. Na stupně vítězů se v téže disciplíně podívali ještě Marie Karbanová, Jan Tunega a Maxmilián Palouš. Na 50 m volný způsob se dařilo opět Marii Karbanové, Janu Tunegovi a Maxmiliánu Paloušovi, kteří ještě s Barborou Šafaříkovou se opět umístili na „bedně“.  Kvalitní výkony předvedli i další členové oddílu, zejména Filip Kráčmar (2x čtvrté místo), Antonín Lahučký nebo Kateřina Němečková.

Série krajských přeborů začala 2.6. ve Svitavách pro kategorii 10letých, zde se dařilo Marušce Karbanové, když 2x vybojovala 4. místo, a to na 50 m VZ a 50 m motýlek, šestá pak skončila na 100 m VZ, pěkné 8. místo obsadila na 50 m motýlek Pavlína Karešová.
9. – 10. 6. pokračovaly přebory pro 12leté a starší v Trutnově. Nejlepšího umístění dosáhl Jan Tunega v disciplíně 50 m VZ, když skončil na 4. místě. Shodně na 7. místě v téže disciplíně skončili Aleš Hlaváček a Martin Petera. Do TOP 10 se dostali ještě Filip Kráčmar a Jáchym Nečesaný, na 100 m VZ pak opět Filip Kráčmar a Martin Petera.
Nejmladší absolvovali svoje přebory 16. 6. v Jičíně, kde na 50 m motýlek obsadila Sophie Paloušová 3. místo a Barbora Šafaříková 4. místo, na 50 m VZ si děvčata svoje umístění prohodila. Maxmilián Palouš skončil na 50 m VZ čtvrtý,  motýlek pak dokázal vyhrát.

Jarní sezónu Rejnoku zakončila 23. 6. svou účastí na Letním poháru ČR v Mladé Boleslavi Maruška Karbanová, a nevedla si vůbec špatně.  Na 50 m VZ a motýlek obsadila shodně 14. místo, když v obou disciplínách dokázala zaplavat svoje osobní nejlepší časy.

Podrobné výsledky z plaveckých závodů jsou k dispozici na stránkách www.czechswimming.cz v odkazu Termínová listina