Plavecký oddíl Rejnok

Provozuje SZMH jako svoji doplňkovou činnost na základě čl. 6 Zřizovací listiny s účinností od 1.1.2006. Oddíl funguje na základě svých Stanov a platných směrnic, jeho hlavním úkolem je poskytovat přípravný a základní plavecký trénink pro plavce žákovského věku.

info
Předseda a trenér Mgr. Pavel Urban
Hospodář Miroslava Tomášková
Počet členů 23

Rozvrh

den čas
pondělí 16.30 – 18.00
středa 16.30 – 18.00
pátek 16.30 – 17.30

Mimo školní prázdniny a svátky

 Aktuálně

Členové oddílu zahájili i v roce 2017 závodní sezonu již tradičně Pohárem Jiráskova kraje a Podkrkonoší v Trutnově. Hořické výpravě se povedla celá řada velmi kvalitních výkonů, hodně vidět byly zvláště mladší ročníky. Na stupně vítězů se třetími místy dostali Jirka Němeček a Maruška Karbanová na 50 m motýlek  a Honza Pospíšil na 50 m volný způsob. Těsně pod „bednou“ pak skončili Martin Petera, Adam Šulc a Aleš Hlaváček, všichni na 50 m volný způsob.

Seriál oblastních přeborů začali v Jičíně 9 letí a mladší, nejlepší výsledek 5. místem na 50 m volný způsob zaznamenala Marie Karbanová.
12 letí a starší absolvovali svůj přebor 27.5. v Trutnově. Na bednu dosáhla Kateřina Němečková 3. místem na 100m volný způsob. Pěknými výkony na TOP 10 dosáhli Antonín Lahučký, Jáchym Nečesaný, Jan Tunega, 2x Martin Petera a hned 3x Filip Kráčmar.
První červnový víkend byl termínem přeborů pro 10 a 11 leté žactvo, zde Lauře Paloušové ve velmi početné konkurenci uteklo TOP 10 na 50 m volný způsob o jediné místo.

Podzimní část oblastních přeborů zahájili 11.listopadu 10 až 11 letí v Náchodě, kde barvy Rejnoku hájili Jiří Němeček a Laura Paloušová, nejlépe se vedlo Jirkovi na 50m motýlek, kde skončil na 7. místě.
12 letí a starší startovali o týden později na svém oblastním mistrovství v České Třebové, tady Rejnok reprezentovala početně podstatně silnější skupina.  Padlo zde několik hodnotných osobáků a sedm umístění v TOP 10, postarali se o ně Jan Tunega, 2x Martin Petera, 2x Veronika Voňková, Antonín Lahučký a Kateřina Němečková.  Jen těsně nejlepší desítka unikla Jáchymu Nečesanému. Nejlepších umístění dosáhli Martin Petera – 3. místo na 50m kraul a 5. místo na dvojnásobné trati. 1. místo na 100m motýlek si odvezla Kateřina Němečková.
Nejmladší členové absolvovali svoje přebory 2. prosince v Jičíně a byl to závěr pro Rejnok parádní. Sofie a Maxmilián Paloušovi, Marie Karbanová, Barbora Šafaříková a Pavlína Karešová se postarali na tratích 50m motýlek a 50m kraul o skvělá umístění. Maxmilián dokázal obě disciplíny vyhrát, Bára skončila 2x druhá,  Maruška si odvezla vítězství a 4. místo, Sofie 3. místo v motýlku a Pavlína 7. místo v kraulu.
Gratulujeme všem úspěšným Rejnokům a přejeme hodně chuti a sil do dalšího tréninkového období.

Podrobné výsledky z plaveckých závodů jsou k dispozici na stránkách www.czechswimming.cz v odkazu Termínová listina