Provozuje SZMH jako svoji doplňkovou činnost na základě čl. 6 Zřizovací listiny s účinností od 1.1.2006. Oddíl funguje na základě svých Stanov a platných směrnic, jeho hlavním úkolem je poskytovat přípravný a základní plavecký trénink pro plavce žákovského věku.

středa 16.30 – 18.00
pátek 16.30 – 17.30

Mimo školní prázdniny a svátky

Aktuálně

Členové oddílu zahájili již tradičně novou sezonu 1. kolem Poháru Jiráskova kraje a Podkrkonoší v Trutnově. V sobotu 17. 2. předvedli v trutnovském bazénu členové hořické výpravy řadu velmi kvalitních výkonů. Vítězství si dokázali odvézt Jáchym Nečesaný a Sophie Paloušová, oba v disciplíně 50 m motýlek. Na stupně vítězů se v téže disciplíně podívali ještě Marie Karbanová, Jan Tunega a Maxmilián Palouš. Na 50 m volný způsob se dařilo opět Marii Karbanové, Janu Tunegovi a Maxmiliánu Paloušovi, kteří ještě s Barborou Šafaříkovou se opět umístili na „bedně“.  Kvalitní výkony předvedli i další členové oddílu, zejména Filip Kráčmar (2x čtvrté místo), Antonín Lahučký nebo Kateřina Němečková.

Série krajských přeborů začala 2.6. ve Svitavách pro kategorii 10letých, zde se dařilo Marušce Karbanové, když 2x vybojovala 4. místo, a to na 50 m VZ a 50 m motýlek, šestá pak skončila na 100 m VZ, pěkné 8. místo obsadila na 50 m motýlek Pavlína Karešová.
9. – 10. 6. pokračovaly přebory pro 12leté a starší v Trutnově. Nejlepšího umístění dosáhl Jan Tunega v disciplíně 50 m VZ, když skončil na 4. místě. Shodně na 7. místě v téže disciplíně skončili Aleš Hlaváček a Martin Petera. Do TOP 10 se dostali ještě Filip Kráčmar a Jáchym Nečesaný, na 100 m VZ pak opět Filip Kráčmar a Martin Petera.
Nejmladší absolvovali svoje přebory 16. 6. v Jičíně, kde na 50 m motýlek obsadila Sophie Paloušová 3. místo a Barbora Šafaříková 4. místo, na 50 m VZ si děvčata svoje umístění prohodila. Maxmilián Palouš skončil na 50 m VZ čtvrtý,  motýlek pak dokázal vyhrát.

Jarní sezónu Rejnoku zakončila 23. 6. svou účastí na Letním poháru ČR v Mladé Boleslavi Maruška Karbanová, a nevedla si vůbec špatně.  Na 50 m VZ a motýlek obsadila shodně 14. místo, když v obou disciplínách dokázala zaplavat svoje osobní nejlepší časy.

Druhá část Poháru Jiráskova kraje a Podkrkonoší proběhla opět za účasti hořických plavců v sobotu 13.10. v Náchodě. Tradičně k našim úspěšným disciplínám patřilo 100 m motýlek a 100 m volný způsob. V motýlku vybojovala 3. místo Kateřina Němečková, sedmý skončil Filip Kráčmar. Sofie Paloušová neměla ve své věkové kategorii další konkurentku, svým výkonem by však atakovala stupně vítězů i mezi o rok staršími děvčaty. V kraulu pak na „bednu“ druhým místem dosáhla Marie Karbanová. Dalších pět hořických plavců dosáhlo na TOP 10. Šestá místa obsadili Filip Kráčmar a Maxmilián Palouš, devátí skončili Jan Tunega a Pavlína Karešová a desáté místo patřilo Jáchymu Nečesanému.

Podzimní krajské přebory začaly pro Rejnok 10. a 11. 11. v České Třebové, a to pro 12 leté a starší. Z desítky účastníků oddílu se nejlépe vedlo Kateřině Němečkové, která doplavala na 100 m motýlek na 5. místě a do TOP 10 se vešla i na 50 m volný způsob.
24.11. pokračovaly krajské přebory pro 11 leté v Náchodě, kde barvy Rejnoku hájil Jirka Němeček a pro 10 leté ve Vysokém Mýtě. Zde velmi dobře zaplavala Maruška Karbanová, když obsadila na 50 m motýlek 3. místo, ve velmi početně obsazené disciplíně na 100 m volný způsob doplavala čtvrtá a na poloviční trati pátá. Poslední absolvovali přebory nejmladší, a to 1.12. v Jičíně. Odtud si trojice Sophie Paloušová, Barbora Šafaříková a Maxmilián Palouš přivezli hned několik hodnotných umístění. Maxmilián obsadil 3. místa na 50m motýlek i volný způsob a pátý skončil na dvojnásobné trati. Sophie skončila druhá na 50 m volný způsob a na dvojnásobné trati a 50 m motýlek doplavala na 4. místě. Barbora skončila na stejných tratích čtvrtá a dvakrát pátá.

Letošní závodní sezónu Rejnoku zakončila 8.12. svou účastí na Zimním poháru ČR v Jablonci n. N. Maruška Karbanová. Plavala ve třech disciplínách, 50 a 100m volný způsob a 50 m motýlek. V silné konkurenci 40 závodnic dokázala doplavat vždy v první polovině startujících. Parádní výkon předvedla hned ve svém prvním vystoupení, a to na 50 m volný způsob, kde obsadila časem 34,39 deváté místo pouhých 0,78 vt. za bronzovou medailí. Velká gratulace !

Podrobné výsledky z plaveckých závodů jsou k dispozici na stránkách www.czechswimming.cz v odkazu Termínová listina