Provozuje SZMH jako svoji doplňkovou činnost na základě čl. 6 Zřizovací listiny s účinností od 1.1.2006. Oddíl funguje na základě svých Stanov a platných směrnic, jeho hlavním úkolem je poskytovat přípravný a základní plavecký trénink pro plavce žákovského věku.

středa 16.30 – 18.00
pátek 16.30 – 17.30

Mimo školní prázdniny a svátky

Aktuálně

Členové oddílu zahájili i v roce 2017 závodní sezonu již tradičně Pohárem Jiráskova kraje a Podkrkonoší v Trutnově. Hořické výpravě se povedla celá řada velmi kvalitních výkonů, hodně vidět byly zvláště mladší ročníky. Na stupně vítězů se třetími místy dostali Jirka Němeček a Maruška Karbanová na 50 m motýlek  a Honza Pospíšil na 50 m volný způsob. Těsně pod „bednou“ pak skončili Martin Petera, Adam Šulc a Aleš Hlaváček, všichni na 50 m volný způsob.

Seriál oblastních přeborů začali v Jičíně 9 letí a mladší, nejlepší výsledek 5. místem na 50 m volný způsob zaznamenala Marie Karbanová.
12 letí a starší absolvovali svůj přebor 27.5. v Trutnově. Na bednu dosáhla Kateřina Němečková 3. místem na 100m volný způsob. Pěknými výkony na TOP 10 dosáhli Antonín Lahučký, Jáchym Nečesaný, Jan Tunega, 2x Martin Petera a hned 3x Filip Kráčmar.
První červnový víkend byl termínem přeborů pro 10 a 11 leté žactvo, zde Lauře Paloušové ve velmi početné konkurenci uteklo TOP 10 na 50 m volný způsob o jediné místo.

Podrobné výsledky z plaveckých závodů jsou k dispozici na stránkách www.czechswimming.cz v odkazu Termínová listina